Vyrazte do Mexika s Las Adelitas

Mexická kuchyně patří mezi mé oblíbené a pokud mám zrovna chuť na burrito nebo tacos, zvolím většinou jednu z restaurací Las Adelitas. Tento malý kousek se Mexika najdete v Praze hned čtyřikrát, já osobně jsem zatím navštívila pobočky v Lucemburské, Petrské a na Malém náměstí. Nejčastěji navštěvuji Las Adelitas u Jiřího z Poděbrad a to především z důvodu, že jsem v okolí dlouho bydlela a tak nějak jsem si na toto místo navykla. Interiér ani menu se ale v jednotlivých restauracích moc neliší, takže je jen na vás, které místo je pro vás nejdostupnější. Všechny restaurace jsou skvěle přístupné, většinou se nachází v blízkosti metra či tramvaje, takže vždy když dostanete chuť na mexický pokrm, můžete se spolehnout na hromadnou dopravu, která vás doveze na místo. Do Las Adelitas se dostanete samozřejmě i autem, ale to bych úplně nedoporučovala. Dělají tady totiž vynikající margarity a byla by škoda, kdybyste je nemohli vyzkoušet.

Přátelská atmosféra a vynikající kuchyně

První věcí, kterou vždy na restauracích či kavárnách hodnotím, je servis. Můžete mít dokonalé interiéry či jídlo, o kterém se mi bude ještě týden zdát, ale pokud ve mě zanechá personál špatný pocit, už se sem asi nevrátím. V Las Adelitas jsem se vždy setkala se strašně milou obsluhou. Vždy jsou ochotní a přátelští, a i když se třeba něco pokazí (a všichni víme, že tomu se prostě v pohostinství nedá vyhnout), problém vždy s ochotou vyřeší. Díky tomu se tu vždycky cítím dobře a ráda se do restaurace vracím. Velkou roli samozřejmě hraje také jídlo. Já mám mexickou kuchyni velmi ráda, takže si v jejich menu pokaždé vyberu. Pokud se sem chystám na večeři, mezi moje jasné favority patří polévka Sopa Azteka (ten rozpuštěný sýr je prostě bomba) a tacos s trhanou vepřovou kýtou a s restovanými kuřecími prsy. No a když sem jdu s kamarádkou na pokec, jistí to nachos se sýrem a s nakládanými plátky jalapeňos a několik margarit. Já nedám dopustit na mangovou a jahodovou, ty bych mohla pít pořád (ne, nejsem alkoholik).

Las Adelitas i doma

Poslední dobou, a to hlavně kvůli situaci kolem Covidu, jsem začala objednávat jídlo domů. Je to pohodlné, člověk se nemusí nikam trmácet a hned po jídle si může pustit v obýváku oblíbený film. Jídlo z Las Adelitas si objednávám poměrně pravidelně a to přes aplikaci Wolt. Zatím vždy všechno dorazilo včas a v pořádku. Využít můžete i osobní vyzvednutí na jedné z poboček, tam v tom měli občas trošku menší zmatek, ale nakonec jsme vždy dostali vše, co jsme si objednali. A to je to nejdůležitější.

Interiéry ☆☆☆☆/☆☆☆☆☆

Obsluha ☆☆☆/☆☆☆☆☆

Jídlo ☆☆☆☆/☆☆☆☆☆

Některé fotografie nafotila Polina Shubkina.

Follow:
Sdílet: