Výborné dorty v Bistro Cafe Laskavá

Každý víkend se snažím navštívit alespoň jednu kavárnu nebo restauraci. Tentokrát padla volba na útulné místo na Vinohradech, Bistro Cafe Laskavá. Přestože jsem před necelým rokem bydlela od této kavárničky asi 5 minut pěšky, navštívila jsem ji pouze dvakrát. Pokaždé na mě ale udělala skvělý dojem. Najdete ji v ulici Londýnská kousek od Náměstí Míru. Pokud sem dorazíte v létě, můžete posedět na zahrádce. V listopadu to ale úplně nejde, a proto jsem se usadila uvnitř hned vedle okna. Ihned jak vejdete dovnitř, dýchne na vás strašně příjemná atmosféra. A to nejen díky milému personálu, ale také výzdobě interiéru. Všechno je tak děsně roztomilé, že bych to hned chtěla domů. Světýlka dodávají kavárně útulnost, roztomilé polštářky se postarají o vaše pohodlí a nápisy na stěnách vás zahřejí u srdce. I samotné menu je velmi pěkně zpracované, prostě tady mysleli opravdu na všechno.

Je libo dort a kávu?

Espresso, cappuccino, latté, flat white nebo americano už asi očekáváte v každé kavárně. V Bistro Cafe Laskavá vám ho ale udělají i s hrachovým nebo ovesným mlékem. Pokud kofeinu příliš neholdujete a dáte si stejně jako já kávu jednou za uherský rok, potěší vás, že si zde můžete pochutnat na čaji z čerstvé máty či zázvoru nebo na mém absolutním oblíbenci chai latté. V zimních měsících si sem zajděte na kakao a pozorujte z tohoto útulného útočiště sníh v ulicích. Také potřebujete k teplému drinku něco přikusovat? Dojděte se podívat k vitríně, která ukrývá samé dobroty. Já jsem vyzkoušela karamelový dortík se sušenkami Lotus a ovocný koláč a pochutnala jsem si tak moc, že mi přestalo vadit, že tímto stylem už asi brzo nezapnu starší džíny. Ale co? Člověk si musí udělat radost, ne! Takže pokud zrovna nemáte váš den, skočte si sem taky na dort. Hned se vám udělá lépe. O vaši dobrou náladu se postará i skvělá obsluha.

Víkendový brunch v Bistro Cafe Laskavá

Bistro Cafe Laskavá umí nejen skvělou kávu a dorty, ale také vám vytře zrak vynikajícím brunchem. Hned první rada na začátek, pokud se sem chystáte o víkendu, doporučuji si udělat rezervaci. O této super kavárně už ví celé Vinohrady, a proto se vám může stát, že bez ní nenajdete místo. A to by byla škoda! No a na čem že si tu můžete pochutnat? Vydatná anglická snídaně a míchaná vajíčka jsou klasikou, která neomrzí, stejně tak jako vejce Benedikt. Kavárna svoje menu sezónně mění, takže nezapomeňte sledovat jejich Facebookové stránky, kde se dozvíte, na jaké dobrotě si zrovna můžete pochutnat.

☆☆☆☆/☆☆☆☆☆

Více kaváren naleznete zde.

Follow:
Sdílet: