Národní 38: Skvělá kavárna s vietnamským twistem

V Praze se nachází spousta kaváren, ale jen málokterá se vám vryje do paměti tak jako Národní 38. Tuto kavárnu před pár lety otevřel můj známý, takže jsem tady od té doby byla nespočetněkrát. Vracím se sem ale ne z toho důvodu, že znám majitele, ale protože je mi tady příjemně. Přestože už netrávím v centru tolik času jako dříve, jelikož jsem se odstěhovala do jiné části Prahy, pokaždé když jsem v okolí Václavského náměstí a Národní třídy, začnou mě štvát masy lidí, které tudy prochází. V tu chvíli zamířím právě do Národní 38, která se nachází sice v centru Prahy (najdete jí hned u výlezu ze žluté linky metra Můstek), ale je skvěle ukrytá ve vnitrobloku. Proto se vám může stát, že ji na první dobrou nenajdete, ale nevzdávejte to. Tohle místo za návštěvu rozhodně stojí.

Vynikající brunch v Praze

Jelikož jsem tady byla několikrát, vyzkoušela jsem prakticky všechno a ještě se mi nestalo, že by mi něco nechutnalo. Nejčastěji jsem sem chodila pracovat, mají tady totiž zásuvky, WIFI a je tu na rozdíl od většiny kaváren poměrně klid. Pokud tedy nedorazíte během víkendového brunche, to si radši udělejte rezervaci, bývá tady narváno. Pokud se usadíte uvnitř, čeká tu na vás nádherná mechová stěna a knihovna, za kterou se ukrývají toalety. V letních měsících doporučuji posedět na zahrádce ve vnitrobloku. Ani v zimě si ale vnitroblok nemusíte upírat, majitel zde vždy v této sezóně postaví vyhřívaná igloo. A teď už něco k samotnému jídlu. Jelikož se jedná o kavárnu, dostanete tady v prvotní řadě skvělou kávu. Já popravdě mezi velké milovníky kávy moc nepatřím, ale jejich latte si vždycky moc ráda dám. Další moji oblíbenci z nápojového lístku jsou chai latte a domácí limonády, které jsou skutečně poctivé. Párkrát jsem si tu také dala víno, které též nezklamalo. Z brunch menu musím vypíchnout jejich variantu klasiky, kterou asi každý zná – Eggs Benedict. Eggs Benny v Národní 38 je ale trošku jiné, než na co jste zvyklý. Kuchař používá teriaky holandskou omáčku, která dodává pokrmu šmrnc. Velmi mi chutnaly i lívance a avotoust. A čím kavárna kromě skvělého interiéru vyniká? V jejich menu najdete vietnamské pokrmy, které v kavárně dovedli k dokonalosti. Pokud tedy dostanete chuť na Bún bò Nam Bô nebo Phở, Národní 38 je tu pro vás. Nově také připravují sushi, poke bowl a závitky, které si můžete objednat i domů přes aplikaci Wolt.

Přátelské prostředí kavárny Národní 38

Poslední věc, kterou bych ráda zmínila, je milý personál. Čím dál častěji se mi stává, že skvělé místo s výborným jídlem naprosto zkazí neochotní číšníci či servírky, kteří vypadají, že je práce neskutečně nebaví a já je svou přítomností vlastně otravuji. Tady je to úplně naopak. I když tu zrovna mají dost lidí, vždy jsou všichni usměvavý a vstřícní, takže se tu cítíte dobře. A to je podle mě základ, o který by se měly snažit všechny kavárny, restaurace i bary. A ještě jeden tip na závěr. Máte rádi sladkosti z Kus koláče, ale nechce se vám čekat ve frontě? Jejich koláče najdete i tady v kavárně.

Interiéry ☆☆☆☆☆/☆☆☆☆☆

Obsluha ☆☆☆☆☆/☆☆☆☆☆

Jídlo ☆☆☆☆☆/☆☆☆☆☆

Follow:
Sdílet: